anket@saadettinekinci.com

Hakkımda

Ana Sayfa > Hakkımda

Saadettin Ekinci kimdir?

19 Kasım 1965 yılında Samsun da doğdu, ilk orta lise tahsilini Samsun’da tamamladı. 1988 de Dokuz Eylül İİBF Maliye bölümünü/2000 yılında 19 Mayıs Üniversitesi eğitim Fakültesi Beden Eğitimi öğretmenlik bölümünden mezun oldu. 2014 yılında okan üniversitesinde Finansal Faır Play isimli Yüksek Lisans tezini tamamladı. 


15 yıl beden eğitimi öğretmeni olarak Milli Eğitim de çalıştı. 2018 yılından beri 18 Mart üniversitesi spor Bilimleri Fakültesinde yöneticilik bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.2020 yılından itibaren Aynı üniversite de spor Bilimleri ana bilim dalında Doktora eğitimine devam etmektedir. Judo sporunda milli sporcu ,milli antrenör ve milli hakem olarak görev yaptı. Judo da 5. Kademe Tenis de 1. Kademe antrenör seviyesine sahiptir. 2003 yılında TMOK tarafından judo Eğitimi İçin Japonya da Kodokan judo enstitüsüne iki ay süre ile gönderildi. 2012 yılında Londra olimpiyatlarında judo müsabakalarında TRT yorumcusu olarak görev yaptı. 


Yazdığı Çocuk ve judo isimli bir kitap çocuk üzerine ilk kitap olma özelliği taşımaktadır. JUDOWN Down Sendromlu bireylerin judo ile rehabilitesi isimli proje de 8 ay boyunca eğitimci olarak çalıştı. 18 Mart Üniversitesi spor Bilimleri Fakültesinde Engelliler de Beden Eğitimi ve spor Dersi kapsamında Otistik ve zihinsel engelli bireyler ile “Hareket Engel Tanımaz” isimli projeyi gerçekleştirdi.

Copyright © 2023 Saadettin Ekinci | Tüm Hakları Saklıdır.